خانه » اخبار و اطلاعیه‌ها » طفل مجازی پرده از رازهای رفتاری انسان برمی‌دارد!

طفل مجازی پرده از رازهای رفتاری انسان برمی‌دارد!

BabyX، یک کودک مجازی یا هوش مصنوعی است که مارک ساگار و شرکت جدیدش Soul Machines آن را طراحی کرده اند. این هوش مصنوعی ظاهر، صدا و رفتارهایی شبیه به یک کودک واقعی دارد و به راحتی با انسان تعامل می کند؛ دقیقا شبیه به بچه واقعی که حتی گاهی جیغ می زند و یا می خندد. BabyX در واقع یک کودک مجازی است که با هوش مصنوعی که دارد، با انسان ها تعامل می کند و از هر تعامل درسی می آموزد تا دریابد که چطور باید با انسان ها ارتباط برقرار کند و به آنها پاسخ دهد.
ساگار علاقه خاصی به عینیت انسانی دادن به هوش مصنوعی است و معتقد است که این کار برای ایجاد رابطه همزیستی میان انسان ها و هوش مصنوعی نقش مهمی دارد. بسیاری از کارشناسان هوش مصنوعی می گویند که روبات ها سیستم های هوش مصنوعی فقط زمانی می توانند حس انسان نما را به ما بدهند که بر اساس احساسات و خاطرات شان، رفتار کنند و تصمیم گیری هایشان را شکل دهند. در واقع با این فناوری ها ما می توانیم، تجربیات جدید بسیار جالبی به دست بیاوریم.
روش های ساگار در این زمینه بسیار نوآورانه است و رندرها و تصویرهای هنری او، مدل های بیولوژیکی و شبیه سازی های پیچیده بی نظیری را نشان می دهند. به عنوان مثال، هر بار که BabyX لبخند می زند، چیزی را با حواس خود درک می کند که موجب ترشح آندورفین، دوپامین و سروتونین مجازی در مغز شبیه سازی شده اش می شود. این هورمون همان هورمون هایی هستند که به لذت بردن و تحریک عاطفی در مغز ما مرتبط هستند.
ساگار می گوید: محققان مدل های رایانشی زیادی ساخته اند که هیچ کدام از آنها به هم وصل نیستند و ما می خواهیم که این اتصال را برقرار کنیم. یعنی همه این فناوری ها را به هم وصل کنیم و در یک بدن شبیه سازی قرار دهیم. هم اکنون در مرحله ساخت یک سیستم عصبی مرکزی برای محاسبات انسانی هستیم.

انسانی تر از انسان

Soul Machines نحستین صورت مجازی خود را در ماه فوریه گذشته و با نام «نادیا» معرفی کرد. نادیا با صدای کیت بلانش صحبت می کند و قرار است تا سال میلادی آینده در آژانس بیمه افراد معلول استرالیا استفاده شود و به صورت تمام وقت با مشتریان وب سایت این آژانس تعامل کند. سول ماشینز ۱۰ ماشین آزمایشی دیگر هم در حال طراحی دارد که قرار است در شرکت های هواپیمایی، خدمات مالی و مراقبت های بهداشتی به کار گرفته شوند.
با پیشرفت فناوری، اتکای کاربران به صفحه نمایش کامپیوترها کمتر می شود. این نوع الگوریتم های هوش مصنوعی به احتمال زیاد در آینده در سیستم های خودروهای خودران، سیستم های شرکت آلفابت، آمازون و اپل و غول های فناوری دیگر به کار برده می شوند تا مشتریان آنها با دستیار مجازی دارای چهره تعامل کنند.

منبع خبر:
🌐: Futurism
🇮🇷: فناوران

پرداخت سریع و آسان قبوض