خانه » بانکداری الکترونیک » سامانه مشتریان حقوقی و ارزنده

سامانه مشتریان حقوقی و ارزنده

در حال حاضر بخش عمده‌ای از سپرده‌ها و منابع بانک‌های کشور مربوط به حساب‌ها و سرمایه‌های مشتریان بزرگ حقوقی آن‌ها می‌باشد و جلب رضایت این مشتریان ارزنده از اهداف مهم یک بانک تلقی می شود.

بدون شک رضایتمندی این شرکت‌های دولتی و یا خصوصی به عنوان مشتری بانک، منجر به وفاداری آن‌ها به بانک خود و در نتیجه جذب سرمایه‌های بیشتر برای بانک خواهد شد.

در این بخش به معرفی سامانه‌ای به نام سامانه بانکداری مشتریان حقوقی ارزنده خواهیم پرداخت که با کمک تجربه‌های اندوخته شده طی سال‌ها فعالیت شرکت سبا‌پردازش در زمینه خدمات بانکی (Banking Front Office) طراحی گردیده و ارایه سرویس‌های متنوع بانکی و مالی را به مشتریان ارزنده حقوقی، منطبق بر نیازمندی‌های روز آن‌ها را بر عهده خواهد داشت.

عموماً اکثر ادارات و مجموعه‌ها از خدمات ارایه خدمات بانکی از طریق اینترنت استفاده می‌نمایند. اما ارایه خدمات بانکی از طریق اینترنت برای مجموعه‌های بزرگ و پیچیده که دارای حجم بسیار زیادی از اطلاعات و تعدد کارمندان و کارکنان می‌باشند کاری بسیار دشواری است. به عنوان مثال ارایه خدمات اینترنتی و فراهم نمودن شرایط پرداخت قبوض برای ساختمان‌ها و مجموعه‌های بزرگ، پرداخت وجوه اداری برای خزانه‌داری‌های کل کشور مانند مخابرات از طریق اینترنت، اطلاع‌رسانی به کارکنان در مراکز بزرگ اداری و صنعتی، پرداخت حقوق برای مجموعه‌های بزرگ صنعتی یا نظامی و… ، شرایطی را نیاز دارد که این موارد و موارد مشابه آن‌ها در این سامانه تا حد زیادی برطرف گردیده است.

اهداف سامانه بانکداری اینترنتی ویژه مشتریان حقوقی ارزنده

در راستای ارایه سرویس‌های گوناگون و بعضاً خاص به مشتریان بانک‌ها، این سامانه با هدف ارایه سرویس‌های مختلف در بسترهای متفاوت به مشتری با قابلیت شخصی‌سازی بر اساس نیازهای آن، و از سوی دیگر قابلیت اتصال به سیستم‌های Backend  متعدد موجود در بانک به صورت همزمان جهت ارایه خدمات متنوع مبتنی بر سرویس‌های موجود ارایه شده توسط Backendها، طراحی شده است.

لذا اهداف این سامانه را می‌توان به صورت کلی بدین ترتیب تعریف نمود:‌

  • ارایه سرویس‌های حداکثری به مشتری (سرویس‌های متنوع تحت بسترهای گوناگون)
  • استفاده بهینه و همزمان از سیستم‌های Backendموجود جهت ارایه سرویس‌های جدید و متنوع

 

ویژگی‌های سامانه

  • استقلال از سیستم عامل و Platform
  • قابلیت اطمینان
  • زمان پاسخ‌دهی و Performance