خانه » اخبار و اطلاعیه‌ها » حمایت ویژه دولت از کسب‌وکارهای نوپا برای حضور در بازارهای جهانی

حمایت ویژه دولت از کسب‌وکارهای نوپا برای حضور در بازارهای جهانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حمایت ویژه دولت از کسب و کارهای نوپا برای حضور در بازارهای جهانی خبر داده است.
محمدجواد آذری جهرمی در توئیتی اعلام کرده است که کسب و کارهای نوپای موفق ایرانی امسال تشکیل دهندگان غرفه ایران در نمایشگاه باکتول هستند. حمایت دولت از این کسب و کارها برای حضور در بازارهای بین المللی به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.
توسعه کسب و کارهای نوپا و توسعه اینترنت و پهنای باند بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، در راستای ادامه فعالیت‌های جهرمی در شرکت ارتباطات زیرساخت، به عنوان بخشی از برنامه‌های وی در این وزارتخانه اعلام شد. در این راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این نیز به کرات به حمایت‌های کسب‌وکارهای نوین پرداخته است.
به گفته وی با توجه به این که پتانسیل خوبی در عرصه فناوری اطلاعات در کشور خصوصا در حوزه اشتغال به واسطه نیروی انسانی و نخبه بازار و هم کشش خوبی که در این بازار وجود دارد، ایجاد اشتغال از طریق کسب و کارهای نوپا و ایجاد خدمات جدید که موجب اشتغال شده و توسعه خدمات در بستر اشتغال را در پی دارد، در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با بیان این که برنامه اساسی ما توسعه کسب و کارهای نوپا در جهت رسیدن به تحولات بزرگ در عرصه اقتصاد دیجیتال در کشور است، گفته بود: بر همین اساس تمام زیربناهای ما در این حوزه برنامه‌ریزی شده و امیدواریم طی این ۴ سال از این فرصت بی‌نظیر انقلاب دیجیتال که در کشور ما در حال رخ دادن است، به نفع مردم استفاده کنیم.

 

منبع خبر: ایسنا